Partnerdiner 2025

Ieder jaar organiseren we een partnerdiner, speciaal voor partners en vertegenwoordigers van organisaties die overwegen partner te worden. Dit jaar, op donderdag 26 juni, is dat in restaurant La Cantina in het Eemklooster in Amersfoort. Hier werkt ZEEP Architects and Urban Designers in samenwerking met initiatiefnemers EarthY, ABC Vastgoed en Plegt-Vos aan de herontwikkeling van het klooster. Het monumentale kloostercomplex zal een nieuwe toekomst krijgen als dynamische micro-stad.
Het voormalige klooster van Onze Lieve Vrouw ter Eem is een monumentaal gebouwcomplex in een groene omgeving. Het is in 1932 ontworpen door architect B.J. Koldewey (1895-1958) in de stijl van de Delftse School. Het complex bestond uit een klooster, een internaat voor meisjes en een kweekschool; het imposante buitenterrein uit een kweektuin, het Douglas bos, de sportvelden en een begraafplaats. Op het voorterrein lag de monumentale tuin van landschapsarchitect Otto Schulz. Ook voorzag het klooster in haar eigen drinkwater. De waterputten getuigen daar nog van. Het katholieke klooster en meisjeslyceum verloren steeds meer hun betekenis. De laatste zusters vertrokken in 2008.
Het complex wordt momenteel gebruikt voor tal van (tijdelijke) initiatieven en bedrijvigheid op het gebied van culturele programmering, kinderopvang en werkplekken. Het klooster staat echter voor driekwart leeg en het terrein is verrommeld en deels afgesloten, wat niet bijdraagt aan de sfeer van het gebied.
Eind 2020 is het complex (ongeveer 26.000 m2) door eerdergenoemde initiatiefnemers gekocht. Zij hebben een duurzame ontwikkeling voor ogen: het klooster(terrein) als een micro-stad. Net als in het verleden zal het complex en gebied ook in de toekomst functioneren als een micro-stad met daarin een sterk gevoel van gemeenschapszin. Samen zal er worden gewoond, gewerkt, getuinierd, gesport en gegeten. Hiertoe hebben ZEEP Architects and Urban Designers, Urban Frameworks, NL Architects en DS landschapsarchitecten samengewerkt in een grondig onderzoek en uitwerkingsvoorstel. Het landschap van het Eemklooster zal onder meer worden verwilderd, om de biodiversiteit en de natuurbeleving voor de microstadbewoners te vergroten. Tijdens de rondleiding neemt Jan Poolen (Architect en eigenaar ZEEP Architects and Urban Designers) ons mee in de beoogde transformatie en herdefiniëring van het klooster.
Meer informatie over deze locatie is te vinden op hun eigen website Eemklooster.
La Cantina
In wat ooit de kantine was van de nonnen van het klooster van Onze Lieve Vrouw ter Eem is nu La Cantina gevestigd. Een restaurant én winkel met een hoofdrol voor lekkere dingen uit Zuid-Italië.
Het programma in een notendop
- 17.15 uur: Verzamelen
- 17.30 – 18.30 uur: Rondleiding door het klooster onder leiding van Jan Poolen (Architect en eigenaar ZEEP Architects and Urban Designers)
- 18.30 – 19.00 uur: Borrel
- 19.00 – 22.00 uur: Diner in La Cantina